Twitter | NEXTA

W mediach społecznościowych pojawiło się poruszające nagranie, na którym widać mieszkańców Charkowa. Przystąpili oni do sprzątania ulic oraz budynków, które zostały zniszczone w wyniku bombardowań Rosjan.

Od ponad miesiąca nieprzerwanie trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Choć na początku nic na to nie wskazywało, agresor obrał sobie za cel również budynki mieszkalne, w tym niewinnych cywili. W konsekwencji zniszczone zostały liczne zabudowania.

Bardzo mocno w wyniku bombardowań ucierpiał między innymi Charków, czyli drugie co do wielkości miasto Ukrainy. Pociski trafiły w wiele tamtejszych budynków, które wskutek tego nadają się już tylko do wyburzenia.

Choć sytuacja wciąż jest bardzo trudna, niektórzy mieszkańcy postanowili wyjść na ulice i rozpocząć sprzątanie. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać Ukraińców z miotłami.

Internauci byli poruszeni tym widokiem. Poprzez sprzątanie gruzów miejscowi chcą rozpocząć odbudowę miasta. Z najnowszych informacji wynika, że front odsunął się od Charkowa, co sprawia, że mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę