Nie żyje były premier Włoch Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi | fot. European People’s Party
Creative Commons Attribution 2.0

Nie żyje były premier Włoch Silvio Berlusconi – podała gazeta „Corriere della Sera”. Były szef włoskiego rządu zmarł w wieku 86 lat. Informację potwierdziła agencja prasowa ANSA.

W piątek Silvio Berlusconi ponownie trafił do szpitala w Mediolanie. Lekarze poinformowali, że polityk przechodzi w placówce planowane badania.

Poważne problemy zdrowotne Berlusconiego miały początek w kwietniu tego roku. 5 kwietnia były premier Włoch trafił do szpitala. Pojawiło się wiele spekulacji na temat powodów hospitalizacji Berlusconiego. „Corriere della Sera” podawał wówczas, że u polityka wystąpiły problemy z krążeniem i oddychaniem. Agencja Reuters twierdziła natomiast, że u Berlusconiego wykryto białaczkę i były premier był zmuszony podjąć chemioterapię.

Na przełomie kwietnia i maja lider partii Forza Italia spędził w szpitalu 45 dni. Polityk pokazał się publicznie dopiero 6 maja – po raz pierwszy od wizyty w szpitalu. Jak podaje „Polsat News” – to właśnie wtedy okazało się, że polityk prawdopodobnie choruje na nowotwór.

„Jestem tu dla was – po raz pierwszy w koszuli i krawacie od czasu, kiedy trafiłem do szpitala” – mówił wówczas Berlusconi do członków jego partii.

W mediach społecznościowych zaczynają pojawiać się kondolencje.

„Wielki, ogromny ból. Pozostawia po sobie ogromną pustkę, bo był wielki. Skończyła się epoka, domyka się epoka. Bardzo go kochałem. Żegnaj Sylwio” – napisał Guido Crosetto, minister obrony Włoch.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę