Z powodu 20 zł porwali i brutalnie zgwałcili 14-latkę. Rusza proces

Rusza proces porywaczy 14-letniej dziewczynki z Poznania
fot. Pixabay

Dziś rusza proces Alana O. i Pauliny K., którzy w zeszłym roku uczestniczyli w brutalnym porwaniu i gwałcie na 14-letniej dziewczynce. Sprawcy uprowadzili nastolatkę spod osiedlowego sklepu, następnie wywieźli poza miasto, gdzie ofiara była torturowana i gwałcona. Rozprawa Alana O. i Pauliny K. odbędzie się w piątek. Obojgu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Te wydarzenia wstrząsnęły całą Polską. 22 lipca 2022 roku na jeden z komisariatów policji w Poznaniu zgłosiła się zrozpaczona matka 14-letniej dziewczynki. Powiedziała policjantom, że jej córka została wciągnięta do samochodu pod jednym z supermarketów na Osiedlu Przyjaźni, na poznańskich Winogradach. Funkcjonariusze zorganizowali obławę na porywaczy. 14-latkę udało się odnaleźć 2 godziny po zgłoszeniu. Porywacze wywieźli ją do miejscowości Złotniki k. Poznania.

14-latka została pozbawiona wszelkiej godności. Po dotarciu do Złotnik porywacze poniżali nastolatkę i torturowali nastolatkę. Dziewczynka była m.in. przypalana papierosami, a na końcu brutalnie zgwałcona. W porwaniu uczestniczyło pięć osób: Paulina K., Alan O. oraz troje nieletnich – Szymon M. i Marzena G. i Laura B.

Porwali i brutalnie zgwałcili 14-latkę z Poznania. Motywem był jej dług z tytułu „spalonej grzałki” od e-papierosa, wartej 20 złotych

Na początku maja sąd wydał wyrok ws. Szymona M. i Marzeny G., którzy brali udział w porwaniu i gwałcie na 14-latce. Oboje zostali osadzeni w poprawczaku, gdzie będą przebywać aż do osiągnięcia pełnoletniości. Z kolei trzecia nieletnia i jednocześnie córka Pauliny K., Laura B., ma przeprosić ofiarę. „Laura B. dopuściła się wraz z innymi osobami, czynu karalnego polegającego na porwaniu i dręczeniu nastolatki” – brzmiało postanowienie sądu, przytacza RMF24.

REKLAMA

W piątek, 19 maja, na ławie oskarżonych staną Paulina K. i Alan O. Paulina K. kierowała pojazdem, do którego wciągnięto nastoletnią ofiarę. Obojgu postawiono zarzuty uprowadzenia, pozbawienia wolności i brutalnego zgwałcenia oraz utrwalania materiałów pornograficznych.

„Wszystkie osoby biorące udział w tym okrutnym traktowaniu pokrzywdzonej, nagrały jego przebieg telefonami komórkowymi. Jej cierpienia przerwali policjanci, którzy zawiadomieni o jej uprowadzeniu, podjęli skuteczną akcję poszukiwawczą i zatrzymali jej oprawców. Według ustaleń śledztwa, motywem ich działania była kwestia związana ze zwrotem przez pokrzywdzoną 20 zł za uszkodzoną grzałkę w e-papierosie” – rzecznik prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, cytowany przez RMF24.

Od momentu zatrzymania Alan O. i Paulina K. przebywają w areszcie śledczym. Grozi im do 15 lat więzienia.

REKLAMA

Podziel się: