Za ok. 2 zł kupisz roślinę, która odpędza komary i muchy. Jest lepsza niż spraye

komar i maciejka
fot. Pixabay

Jak odstraszyć komary i insekty za mniej niż 2 złote? Znalezienie dobrego repelentu za tę sumkę graniczy z cudem. Zwykle trzeba wyłożyć co najmniej kilka razy tyle, by uzyskać upragniony efekt. Na szczęście istnieją naturalne sposoby walki z bzyczącymi owadami, które działają lepiej niż sklepowe środki owadobójcze czy odstraszające. Wystarczy zaopatrzyć się w gatunek rośliny, który komary i inne owady będą omijać szerokim łukiem. Maciejka to piękna i pachnąca roślina, którą kupisz niemal za bezcen w każdym centrum ogrodniczym bądź supermarkecie. Nasiona kiełkują błyskawicznie i rozwijają się przez cały okres letni.

REKLAMA

Maciejka odpędzi komary z ogrodu. Nasiona kupisz za mniej niż 2 złote

Nasion maciejki szukaj w sklepach ogrodniczych lub marketach. Dostępne są w popularnych sieciach, jak Netto, Intermarche, Biedronka czy Lidl – podaje serwis WP kobieta.pl. Maciejka kiełkuje w ekspresowym tempie, nawet po 7 dniach od momentu siewu. Z nasionami nie trzeba obchodzić się w szczególny sposób. Należy posiać je w glebie i ewentualnie zakopać, ale bez tego sobie poradzą. Musisz je jedynie nawadniać.

Maciejka odstrasza komary i muchy

Postaw rozwiniętą roślinę nieopodal np. okna, a nieznośne komary i muchy nawet się nie zbliżą. Maciejka działa rewelacyjnie i, prawdę mówiąc, bije na głowę wszystkie chemiczne środki odstraszające. Jest tania, bezpieczna zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska. Dekoruje taras, balkon i ogród, a w dodatku przyjemnie pachnie.

Maciejki szukaj również na straganach. Pewnie znajdziesz już rozwinięte sadzonki tej rośliny. Zapłacisz za nie troszkę więcej niż za same nasiona w paczce. Co ciekawe, zapach maciejki działa uspokajająco i relaksująco na organizm człowieka.

REKLAMA

Podziel się: