W warszawskim mieszkaniu odnaleziono zwłoki noworodka
fot. Twitter | @Policja_KSP

Na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jednym z lubelskich szpitali 42-letni napastnik zaatakował nożem ratownika medycznego. Mężczyzna trafił już do aresztu i grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatnią środę w godzinach popołudniowych na terenie SOR-u jednego z lubelskich szpitali. Ratownicy medyczni przywieźli wówczas do placówki mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może się znajdować pod wpływem narkotyków.

– 42-latek podczas pobytu na oddziale stał się bardzo agresywny. Zaczął pluć, wyzywać personel i kierować groźby karalne. W pewnym momencie wyciągnął nożyk i usiłował ugodzić nim ratownika medycznego. Na szczęście atak okazał się być nieskuteczny – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na całe szczęście napastnik nie dosięgnął nożem ratownika. Co prawda sytuacja miała miejsce w szpitalu, gdzie mógłby otrzymać natychmiastową pomoc, ale i tak mogłoby to być niezwykle groźnego dla jego zdrowia i życia.

Agresywny mężczyzna szybko został obezwładniony, a następnie przewieziono go do policyjnej celi. Mundurowi z VII Komisariatu Policji w Lublinie przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę