Pixabay.com

Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał na 25 lat więzienia głównego oskarżonego o zabójstwo i kanibalizm. Uznano, że Robert M. blisko 20 lat temu doprowadził do śmierci mężczyzny o nieznanej tożsamości, po czym oskarżeni mieli zjeść części ciała ofiary.

W sprawie oskarżonych było czterech mężczyzn – Robert M., Sylwester B., Rafał O. i Janusz S. W 2017 roku z kolei zmarł Zbigniew B., czyli piąty z zamieszanych w całą sprawę. To właśnie on miał zabić mężczyznę, którego tożsamości jak dotąd nie ustalono.

Pozostali mężczyźni zostali obciążeni zeznaniami przede wszystkim Rafała O., który po kilkunastu latach opowiedział o zbrodni. Według śledczych miało do niej dojść w 2002 roku nad jeziorem Osiek we wsi Ługi w województwie lubuskim.

Rafał O. zeznał, że Robert M. miał się pokłócić z ofiarą przy lokalu we wsi Łasko, a następnie mężczyzna miał zostać zawieziony nad jezioro. Wraz z nim nad zbiornik udali się pozostali oskarżeni i Zbigniew B.

Sąd ustalił, że Robert M. ,,kierował wykonaniem czynu zabronionego”, to znaczy przekazał Zbigniewowi B., że ma zabić ofiarę, używając słów: ,,wiesz, co masz robić”. Ten podciął ofierze gardło, uciął nożem głowę. Obaj mieli następnie zjeść kilka części ciała zabitego po uprzednim ich upieczeniu na ognisku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę