Paweł Adamowicz
https://www.facebook.com/Pawel.Adamowicz/photos/a.364774566890108/2369202873113924/?type=3&theater

Do sądu trafiła złożyła przez biegłych psychiatrów opinia na temat stanu psychicznego Stefana W., który dopuścił się zabójstwa Pawła Adamowicza. Póki co nie wiadomo, czy będzie on w stanie brać udział w procesie.

Polska Agencja Prasowa przekazała, że opinia w sprawie Stefana W. trafiła do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Rzecznik instytucji Tomasz Adamski potwierdził te informacje. Za jej przygotowanie było odpowiedzialnych dwóch biegłych psychiatrów.

Adamski przekazał, że zgodnie z treścią oświadczenia psychiatrów, Stefan W. jest w stanie brać udział w procesie, zaś najbliższa rozprawa ma się odbyć 21 lipca. W jej trakcie nie zostaną ujawnione wnioski opinii.

– Zgodnie z jej treścią oskarżony może brać udział w procesie. Terminy rozpraw są aktualne. Najbliższy, to 21 lipca. Wnioski opinii zostaną ujawnione na kolejnym terminie – potwierdził Tomasz Adamski (PAP).

Stefan W. jest oskarżony o popełnienie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Będzie także odpowiadał za popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Grozi mu kara od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!