Zachodniopomorskie: Koszmar na deptaku. Znaleziono odciętą głowę

policja
fot. Pixabay

Mieszkańcy Trzebieży w Zachodniopomorskiem dokonali makabrycznego odkrycia. Na często uczęszczanym deptaku dostrzeżono odciętą głowę kota. Służby rozpoczęły już poszukiwania sprawcy, a do akcji przyłączył się nawet sołtys wsi.

REKLAMA

Sołtys wsi Paweł Szymański za pośrednictwem Facebooka poinformował, że do koszmarnego odkrycia przy ruchliwej ulicy obok mariny doszło w ostatnią niedzielę. Zaapelował tym samym do mieszkańców o pomoc w znalezieniu sprawcy tego bestialskiego czynu.

Sołtys przyznał, że nie chciał publikować zdjęcia, aby nie eskalować negatywnych nastrojów wśród społeczności. – Czegoś takiego jeszcze w naszym sołectwie nie było. Jakiś zwyrodnialec lub zwyrodnialcy obcięli kotu głowę i zostawili na alejce biegnącej wzdłuż ośrodka żeglarskiego – napisał sołtys.

Sołtys wyznaczył nagrodę

Policjanci zabezpieczyli monitoring z pobliskiego ośrodka, natomiast sołtys poprosił mieszkańców o pomoc. – Może ktoś coś wie widział to można podzielić się tą wiedzą z policją w Policach lub ze mną. Nie zostawiajmy tego, wczoraj kot a jutro???” – pyta przedstawiciel lokalnej społeczności. Zachęcony odzewem mieszkańców włodarz wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł.

REKLAMA

– Nie mogę uwierzyć, że ten kotek nie żyje i że zginął zamordowany w bestialski sposób. W tym samym rejonie był już przypadek postrzelenia kota, znajduje się zabite ptaki. Zdjęcia były wstrząsające, nie mogę dojść do siebie po tym co się stało – napisała jedna z mieszkanek Trzebieży.

Podziel się: