Zakaz używania telefonu w szkołach? Czarnek reaguje

Fot. Facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

Co jakiś czas w przestrzeni publicznej poruszany jest temat używania telefonów komórkowych podczas lekcji. Tym razem stanowisko w tej sprawie zajął minister Przemysław Czarnek, który podzielił się swoją opinią ze słuchaczami Radia Zet.

REKLAMA

Od dawna toczy się debata na temat tego, czy w polskich szkołach powinien obowiązywać zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Temat ten bardzo często dzieli rodziców i nauczycieli, którzy mają kompletnie odmienne zdania na ten temat.

Tuż przed powrotem dzieci do szkół do dyskusji włączył Przemysław Czarnek. – Dzisiejsze przepisy pozwalają władzy każdej szkoły na podjęcie decyzji o zakazie używania smartfonów na lekcjach i na przerwach – zaznaczył w rozmowie minister MEiN.

REKLAMA

W dalszej części wypowiedzi Czarnek przyznał, że podobne zakazy obowiązują w wielu szkołach, a ministerstwo popiera takie pomysły i zachęca dyrektorów do ich wdrażania. Dodał też, że nie będzie jednak odgórnie na nich naciskał.

– Ja nie jestem dyrektorem ani nauczycielem. Wbrew temu co się sądzi, ja nie rządzę każdą szkołą (…). Od tego jest dyrekcja, aby dbać o kwestie porządkowe – mówił na antenie rozgłośni polityk.

Udostępnij: