Zakop to w ziemi. Hortensje będą rosły jak oszalałe

hortensja
fot. Pixabay

Hortensje to piękne kwiaty, które uatrakcyjniają nasz ogród latem. Będą jeszcze bardziej przykuwać wzrok, o ile spełnisz kilka wymogów pielęgnacyjnych. Druga połowa marca to dobry moment, by wesprzeć roślinę domowym nawozem. Dzięki temu zostanie zmobilizowana do wzrostu i ruszy z kwitnieniem szybciej niż zwykle, co z pewnością nie umknie oczom twoich sąsiadów. Oto patent na śliczne hortensje w ogrodzie.

REKLAMA

Hortensje będą zachwycać wyglądem

Właściwe dbanie o hortensje i inne roślinki może przynieść nam morze korzyści. Dzięki dobrej odżywce kwiaty będą rosnąć jak szalone, a w dodatku zwiększą swoje rozmiary i zyskają na wyglądzie.

Ekologiczny nawóz potrafi zdziałać cuda

Wystarczy zakopać go pod hortensjami – dosłownie. Skórka od banana postawi rośliny na nogi. Posiekaj odpad na małe kawałki, a potem zakop w ziemi pod kwiatami. Będzie on sukcesywnie przekazywać do gleby swoje substancje pokarmowe, które później „zabiorą” korzenie roślin.

REKLAMA

Możesz również zastosować nawóz z formie suszonej. On także wpłynie korzystnie na rozwój krzaczków. Skórkę od banana wsadź do piekarnika i wysusz. Następnie zmiażdż ją w moździerzu i powstały pył połącz z glebą, a potem i zalej wodą, tak aby zyskała płynną postać. Nawóz z odpadu nadaje się też do innych kwiatów ogrodowych.

Podziel się: