REKLAMA

wycieranie kurzu
fot. Pixabay / screen Youtube / Trulia

Kurz to zawodnik, z którym trudno wygrać walkę. Codziennie osiada na regałach, stolikach, podłodze, pod łóżkiem i na wielu innych elementach w domu. Nawet najstaranniejsze polerowanie mebli niewiele pomoże, bo maleńkie paprochy prędzej czy później się pojawią. Jeżeli nie chcesz non stop śmigać po mieszkaniu ze szmatką i sklepowym detergentem, przygotuj niezawodny domowy środek.

REKLAMA

Jeden domowy sposób i po kurzu nie będzie śladu

Kurz gromadzi się w domu w wyjątkowo szybkim tempie. Tylko częste, precyzyjne porządki i wietrzenie zdołają go poskromić. Do sprzątania warto przyrządzić domowy środek, który dobrze radzi sobie z cząsteczkami brudu i częściowo zapobiega jego powtórnemu osiadaniu. Środek zwalcza również bakterie, zarodniki pleśni, a do tego nadaje połysk powierzchniom i sprawia, że w mieszkaniu przyjemnie pachnie.

Kurzu prędko się nie pojawi!

Do przyrządzenia domowego pogromcy kurzu będę ci potrzebne gałązki choinki, np. świerku (wystarczy kilka sztuk), oliwa z oliwek, woda i ocet spirytusowy. Gałązki musisz pokroić i wrzucić do słoika, a potem zalać octem. Naczynie zakręć i odłóż na 14 dni. Później wszystko przecedź przez sitko i rozwodnij (proporcje z wodą to 1:1). Dodaj jeszcze 2 łyżeczki oliwy i zamieszaj, a potem przelej specyfik do butelki z dozownikiem.

REKLAMA

Jakie powierzchnie czyścić domowym środkiem?

Emulsja nie zaszkodzi żadnej powierzchni. Dzięki oliwie kurz nie zbierze się na szafkach i innych elementach przez długi czas. Ocet również zapobiega jego ponownej akumulacji, eliminuje pleśń i drobnoustroje. Tłuszcz natomiast zapewnia połysk.

Preparat ten nadaje się do mycia posadzki i śmiało możesz wykorzystać go podczas porządków w łazience. Umyjesz nim muszlę klozetową, kran czy kabinę prysznicową. A zapach świerku rozejdzie się po całym pomieszczeniu.

REKLAMA

REKLAMA