mycie okna
fot. Pixabay

Zbierasz się za wiosenne porządki? Pewnie chcesz też umyć okna. Tylko jak to zrobić, aby nie zostawić na nich ani jednej smugi? Wystarczy, że do czyszczenia szyb użyjesz starych rajstop. Od tej pory już nigdy nie wyrzucisz ich do kosza.

Co zrobić ze starymi rajstopami?

Niewielu ludzi wie, że pończochy świetnie sprawdzają się przy polerowaniu szyb, luster i innych szklanych elementów. Nylon nie zostawia na powierzchniach żadnych smug ani kłaczków.

Na początku wymyj okna tak, jak robisz to zawsze. Potem weź rajstopy, zacznij polerować i wycierać nimi szkło – do sucha. Od razu zauważysz, że szyby pięknie się błyszczą i nie ma na nich ani jednej smugi.

Tak wykorzystasz podarte rajstopy

Rajstopy, szczególnie te cienkie, można z łatwością uszkodzić (nawet zupełnie nową parę). Wyrzucanie podartych czy zaciągniętych pończoch to błąd – można je powtórnie wykorzystać.

W cienkich rajstopach możesz przetrzymywać cebulę. Warzywo będzie miało ciągły dopływ powietrza, więc zachowa świeżość na dłużej. Cebulę włóż do nogawki, po czym zawiąż supełki za każdą sztuką. Stworzysz coś w rodzaju woreczków.

Dość często kolczyki, biżuteria czy inne małe drobiazgi upadają na posadzkę i przepadają na wiele miesięcy schowane gdzieś pod meblami, czy szafą. Istnieje łatwy patent na to, aby je odnaleźć. Naciągnij na rajstopy wylot rury odkurzacza, przywiąż gumką recepturką i włącz urządzenie. Ten filtr zrobiony z pończoch zatrzyma wszelkie drobne przedmioty.

Włosy czy sierść zwierząt lubią osadzać się na dywanach. Zwilż pończochy wodą, a potem załóż jedną nogawkę na szczotkę i zacznij sprzątać. Tą metodą sprawnie zbierzesz wszelkie włosy i sierść, na końcu ściągnij materiał i wyrzuć go do kosza.

Czytaj także: Wrzuć do wody i umyj podłogę. Smugi znikną za pierwszym razem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę