Zamiast wrzucać do ciasta, rozsyp na ziemi. Mszyce przepadną

mszyca
fot. screen Youtube / Einfache Rezepte Hausgemacht / Pxhere

Mszyce atakują rośliny w ogrodzie. Osiadają na drzewkach owocowych, różach, koperku czy łodygach pomidorów. Szkodników trzeba pozbyć się jak najszybciej, bo wyciągają soki z roślin, a one wyraźnie marnieją. Potrząśnięcie roślin nic nie da. Nawet jeśli owady spadną na ziemię, to pewnie zostawiły na łodygach czy liściach swoje jaja. Poznaj domowy patent na pozbycie się mszyc i ich larw.

REKLAMA

Mszyce to utrapienie dla każdego ogrodnika i działkowca. Problem z nimi pojawia się praktycznie co roku. To dobrze, że można je wyeliminować w prosty sposób. Pogromcę szkodników prawdopodobnie masz w kuchni. Zazwyczaj dorzucasz go do deserów, słodkich wypieków czy napojów. Okazuje się, że ma też rewelacyjne zastosowanie w ogrodzie. Poznaj moc skórki pomarańczowej.

Jak zrobić oprysk na mszyce ze skórki pomarańczowej?

Owoce cytrusowe to bogactwo składników mineralnych tj. potas, fosfor czy magnez, które są aktywatorami wzrostu roślin. Skórka z pomarańczy zawiera także mnóstwo olejków eterycznych, które są pogromcą wielu szkodników np. moli. To także doskonały odstraszasz mszyc. Z pewnością prędko opuszczą terytorium, na którym wyczują pomarańczę. Wszystkie elementy rośliny powrócą do życia.

Jak zrobić repelent na mszyce?

Pomarańcze obierz. Skórkę sparz i osusz, a potem zmiel na proszek. Rozrzuć go dookoła chorej rośliny, na ziemi. Mszyce powinny szybko wynieść się z twojej posesji. Skórkę z cytrusa możesz zastosować także do kwiatów doniczkowych w mieszkaniu.

REKLAMA

Jeśli zostanie ci sporo pomarańczowego proszku (wcześniej wysuszonego np. w piekarniku), możesz śmiało używać go w niewielkich ilościach do słodkich ciast czy napojów.

Podziel się: