płyny do mycia naczyń
fot. screen Youtube / Galileo

Kuchenne i domowe triki są bardzo przydatne. Praktycznie każdy z nas o wielu już słyszał, ale dodatkowa wiedza nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Zdradzamy 1 ekstra patent, który ułatwi codzienne czynności. Z pewnością masz w zanadrzu płyn do mycia naczyń. A czy kiedykolwiek próbowałeś go zamrozić? To rewelacyjna metoda, by uporać się z zaschniętymi zabrudzeniami i trwałymi plamami. Poznaj ten trik.

Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo ciekawych porad i przepisów kulinarnych. Każdy, kto chce ułatwić sobie życie, powinien z nich skorzystać.
Płyn do mycia naczyń to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Trudno wyobrazić sobie mycie naczyń bez niego. Co się stanie, gdy zamrozimy ten preparat? Wyjaśniamy.

Zamroź płyn do mycia naczyń, a efekt cię zaskoczy

Aby zamrozić płyn do mycia naczyń, na początku przelej go do kontenerka na kostki lodu (sprawdzą się też silikonowe foremki na babeczki), a potem włóż je do zamrażalnika. W ten sposób zwiększy się skuteczność detergentu.

Takimi kostkami z płynu możesz czyścić uporczywe zabrudzenia, np. tłusty ruszt z piekarnika, a nawet przypalone patelnie. Bez obaw – powierzchnia urządzenia bądź naczynia nie porysuje się. Skorzystaj z tego sposobu i zapomnij o długotrwałym szorowaniu przy użyciu zwykłej gąbki.

Koniec z uciążliwymi plamami

Kostki z zamrożonego detergentu mogą też służyć do usuwania tłustych plam z dywanu, odzieży czy tapicerki. Zlikwidują także nieestetyczne ślady po naklejkach. Zamrożony płyn utrzymuje niską temperaturę przez długi czas, więc nie rozpuszcza się tak szybko. Można nawet włożyć go do materiału i uzyskać kompres na bolące miejsca.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę