REKLAMA

Zapach stęchlizny na ubraniach
fot. iStock / nito100

Zapach stęchlizny na ubraniach to problem, który dotyka wielu osób na całym świecie. Brzydka woń jest mocno wyczuwalna mimo prania. Jak się tego pozbyć? Poznaj niezawodny sposób mojej mamy.

REKLAMA

Ubrania powinny dawać poczucie schludności i komfortu dzięki zapachowi. Niestety częstym problemem jest woń stęchlizny. To bardzo nieprzyjemny, i ciężki do usunięcia zapach. Na szczęście jest na to skuteczny patent. Odzyskasz dzięki temu świeżość swoich ubrań.

Zapach stęchlizny na ubraniach – skąd się bierze?

Zapach stęchlizny na ubraniach
fot. Unsplash

Ten specyficzny zapach to wynik rozwoju grzybów pleśniowych i bakterii w wilgotnym i ciepłym środowisku. Zazwyczaj ubrania są przechowywane w szafkach, gdzie jest zła wentylacja. Przez to stają się idealnym celem dla pleśni i co za tym idzie – brzydkiego zapachu. Jeśli nie masz pleśni w domu, a czujesz zapach stęchlizny na ubraniach, to oznacza, że zostały źle wysuszone.

REKLAMA

Ten produkt to pogromca zapachu stęchlizny z ubrań

Każdy dobrze zna ten produkt. Chodzi o octan glinu, a dokładnie „Octenisept”. To jeden z najbardziej znanych i skutecznych produktów, które usuwają zapach stęchlizny. Dostępny w każdej aptece za niewielką cenę. Jest przede wszystkim antyseptykiem do leczenia i infekcji skórnych. Ale jak się okazuje, ma również doskonałe właściwości usuwania nieprzyjemnych zapachów.

Jak usunąć zapach stęchlizny za pomocą Octeniseptu?

Sprawdź i przygotuj ubrania suche i czyste, bez sierści i kurzu. Spryskaj każde ubranie równomiernie Octeniseptem. Nie używaj dużej ilości produktu. Wystarczy delikatnie spryskać z odpowiedniej odległości i pozostawić ubrania do wyschnięcia. Nie wystawiaj ich na słońce. Octenisept zneutralizuje zapach stęchlizny w kilka godzin.

REKLAMA

Podsumowując, stęchlizna to brzydki zapach, ale jest na niego sposób – Octenisept, znany antyseptyk. Pamiętaj jednak, że odpowiednie przechowywanie ubrań, regularne wietrzenie pomieszczeń oraz prawidłowe suszenie po praniu to cenne wskazówki, by uniknąć powrotu zapachu stęchlizny na ubraniach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA