REKLAMA

storczyki
fot. screen Youtube / Alles rund um Pflanzen

Wcale nie musisz sięgać po fachowe preparaty, aby ekspresowo wzmocnić kwiaty. Wszystkie potrzebne środki masz w domu – to absolutnie wystarczy, aby przyspieszyć ich wzrost i zabezpieczyć przed chorobami. Jeden produkt z apteki zadziała na storczyki jak doping.

REKLAMA

Jaki produkt apteczny wesprze storczyki?

Gdy niechcący się skaleczymy, to szybko po nią sięgamy, by odkazić skórę. Ale ma ona zdecydowanie więcej właściwości. Mamy na myśli wodę utlenioną. Pamiętaj, aby zawsze kupować tą stężeniu 3%, bo działa najefektywniej. Okazuje się, że wpływa ona korzystnie na niektóre odmiany roślin. Nie tylko oczyszcza kwiaty, ale także osłania je przed chorobami bakteryjnymi i grzybowymi. Można więc z sukcesem stosować ten produkt prewencyjnie, bo ochroni korzenie przed gniciem i odpędzi szkodniki. Prawdę mówiąc, nawet w ziemi do storczyków ze sklepów ogrodniczych mogą znajdować się ich larwy bądź jajeczka. Z kolei orchidee w szklarniach mogą dopaść ślimaki.

Jak podlewać storczyki nadtlenkiem wodoru?

Gdy roślina nie rozwija się lub rośnie bardzo opieszale, traci wyrazisty odcień i gorzej kwitnie czy też opada, to jasny sygnał, że potrzebuje twojej pomocy. Wodę utlenioną warto stosować już po przesadzaniu. Przelej ją do pojemnika ze spryskiwaczem i zwilż korzenie orchidei.

REKLAMA

W trakcie całego cyklu wegetacyjnego rośliny wskazane jest przyrządzenie domowej esencji do podlewania. Połącz nadtlenek wodoru z wodą (proporcje 1:4) i gotowe. Możesz już podlewać swoje okazy raz na 14 dni. Dzięki temu błyskawicznie zostaną zmobilizowane do wzrostu i zawiązywania świeżych pąków.

Właściwa uprawa storczyka to gwarancja sukcesu

Systematyczne nawadnianie jest priorytetem. To droga do uzyskania ślicznych kwiatostanów. Znawcy radzą, aby każdego dnia zraszać orchidei liście, bo jest tropikalną rośliną, więc naturalnie tego wymaga. Natomiast część korzeniową warto wkładać do wody na kwadrans – taką kąpiel należy przeprowadzać raz na 14 dni.

REKLAMA

Czytaj też: Zmęczone wrzosy odżyją piorunem. Wlej do doniczki kuchenny odpad


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA