REKLAMA

Zapomnij o zasmażce
fot. Pixabay

Zapomnij o zasmażce i dodaj zupełnie inny składnik do sosu. 1 proszek odmieni smak i zyskasz dzięki temu nowy, ulepszony smak. 

REKLAMA

Zasmażka już od wielu lat była nieodłącznym elementem podczas gotowania mięsnych dań w sosie. Wykorzystuje się ją do zagęszczania konsystencji. W dzisiejszych czasach, najczęściej poszukujemy szybkich i efektywnych rozwiązań w kuchni. Jednym z ciekawych sposobów na zagęszczenie sosu jest dodanie do niego proszku, którego często używamy do kremów.

Zapomnij o zasmażce. Ten proszek jest o wiele lepszy

Okazuje się, że żelatyna w proszku to fascynująca alternatywa dla klasycznej zasmażki. Jednym z kluczowych atutów żelatyny w proszku jest jej zdolność do błyskawicznego zagęszczania sosów. W przeciwieństwie do zasmażki, która wymaga czasochłonnego gotowania, żelatyna reaguje natychmiast po dodaniu do ciepłego płynu. To idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam na osiągnięciu pożądanej konsystencji sosu bez długotrwałego procesu gotowania. Dzięki niej uzyskasz aksamitne, gładkie tekstury. To szczególnie istotne w przypadku sosów – jednolitość i delikatność są kluczowe.

REKLAMA

Jak przygotować sos z dodatkiem żelatyny?

Przygotowanie sosu z użyciem żelatyny w proszku jest niezwykle proste. Najpierw rozpuść żelatynę (1 łyżka) w ciepłym płynie, a następnie wymieszaj i dolewaj powoli do sosu, mieszaj cały czas, aż uzyskasz pożądaną konsystencję. Oprócz swoich kulinarnych zalet, żelatyna w proszku zawiera kolagen, co sprawia, że jest zdrowym zamiennikiem. Może przynieść korzyści zdrowotne dla skóry, stawów i włosów.

Wybierając żelatynę jako zagęstnik, nie tylko poprawiamy konsystencję potraw, ale także dostarczamy organizmowi składników odżywczych. Jej uniwersalność sprawia, że warto mieć ją w kuchni.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA