REKLAMA

Biden powiedział, co sądzi o wynikach wyborów Polsce
fot. The White House

Prawo i Sprawiedliwość nie ukrywało się z tym, że w amerykańskiej polityce stawiało na Donalda Trumpa. Do tego stopnia, że kiedy wygrał Joe Biden, nie przesłali mu od razu gratulacji… Atmosfera pomiędzy rządami Polski i USA ociepliła się nieco, kiedy wybuchła wojna na Ukrainie. Polska była – i do tej pory pozostaje – głównym szlakiem przerzutowym dla NATO-wskiej pomocy dla Ukrainy. Pomimo tego, wydaje się, że w kwestii sympatii ex-rządu Polski i administracji Bidena nic nie zmieniło się od początku kadencji prezydenta USA. Wskazuje na to jego niedawna wypowiedź o Polsce.

REKLAMA

Dziennikarz Polskiego Radia osobiście zapytał prezydenta USA Joe Bidena o komentarz ws. wyników wyborów w naszym kraju. Poprosił, o ocenę zmian, jakie zaszły w Polsce w związku z przejęciem władzy przez „pro-unijny rząd”. Biden odpowiedział zaledwie kilkoma słowami.

Dziennikarzowi Polskiego Radia udało się podejść bardzo blisko prezydenta USA. Zapytał Bidena, co sądzi o przejęciu władzy w Polsce przez nowy rząd

Na swoim profilu w mediach społecznościowych korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski udostępnił nagranie, na którym widać jak rozmawia z przywódcą Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

Zapytał amerykańskiego prezydenta o to, jak ocenia polityczne zmiany w Polsce i przejęcie władzy przez rząd „bardziej przychylny Unii Europejskiej”.

Joe Biden odpowiedział na pytanie bardzo krótko: „Uważam, że to bardzo dobrze”.

REKLAMA

Prezydent USA do tej pory nie komentował osobiście wyników wyborów parlamentarnych w Polsce. Jak przypomina „Onet” – zrobiła to natomiast rzeczniczka amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson

„Gratulujemy Polakom rekordowej frekwencji w niedzielnych wyborach i cieszymy się na współpracę z nowym rządem, by kontynuować wzmacnianie bliskich związków między naszymi krajami” — powiedziała 17 października ubiegłego roku Watson.

REKLAMA

REKLAMA