Zasadź ją w ogrodzie. To największy postrach dla kuny

kuna
fot. screen Youtube / Haus und Garten Profi

Wyobraź sobie, że właśnie wsiadasz do auta, bo chcesz dojechać do pracy, a ono odmawia posłuszeństwa. Po wnikliwej kontroli okazuje się, że przyczyną awarii są poprzegryzane kable zapłonowe. Jesteś pewien, że to sprawka kuny. Intruz pewnie w nocy wdarł się do pojazdu i narobił szkód, z którymi musisz sobie teraz sam poradzić lub wezwać fachowca, który pewnie słono sobie policzy za naprawę usterki. A przecież całej sytuacji mogłeś uniknąć. Gdybyś zawczasu ochronił swoją posesję, samochód byłby cały. Pewna roślina działa na gryzonia odstraszająco. Posadź ją w ogrodzie, a złośliwe zwierzę ucieknie w popłochu.

REKLAMA

Kuny mają mocno rozwinięty zmysł węchu i warto to wykorzystać. Zademonstrujemy ci trik na te gryzonie, dzięki któremu nie będą cię więcej nachodzić. Pożywieniem kuny są przeważnie owoce (np. wiśnie) czy gąsienice. Pewien gatunek rośliny działa na nią wyjątkowo odstraszająco. Gdy wyczuje komarzyce w pobliżu, bez chwili zastanowienia weźmie nogi za pas.

Jak ochronić swoje auto przed kuną? Inne metody

Zainstaluj pod maską samochodu (najniżej jak się da) kostkę do toalety. Jej woń pewnie przejdzie do pojazdu. Ponieważ dla kun zapach tego środka jest bardzo uciążliwy, nie będą chciały przebywać w takim miejscu i uciekną, zostawiając wszelkie przewody w spokoju. Komarzyca to nie jedyna roślina, którą warto postraszyć kuny. Nie lubią one również zapachu ziół (np. lawendy) i owoców cytrusowych (np. cytryny).

REKLAMA

Udostępnij: