Zatkany odpływ
YouTube | StatUpBox

Zapchany odpływ to dość spore utrapienie. Nie dość, że długo spływająca woda niezbyt estetycznie wygląda to dodatkowo wydziela się nieprzyjemny zapach. Do udrożnienia odpływu większość osób używa chemicznych detergentów, które są dość mocno drażniące. Z tego też powodu lepiej ograniczyć ich używanie. Jak zatem sprawdzić, czy nasz zlew potrzebuje już interwencji.

Jak podaje portal o2, najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie stanu naszego odpływu jest użycie kostek lodu. Wystarczy kilka kostek wsypać wprost do odpływu, a następnie odkręcić kran. Kostki lodu spowodują, że odpływ na chwilę zostanie zatkany, dzięki temu zgromadzone w nim zanieczyszczenia cofną się do góry, a my będziemy mogli przekonać się, czy jest ich już na tyle dużo, że należy zastosować czyszczenie odpływu.

Jeśli faktycznie wymagana będzie interwencja, możemy posłużyć się ekologicznymi sposobami. Jednym z nich jest użycie sody oczyszczonej. Pół szklanki sody wsypujemy do odpływu, a następnie całość zalewamy połową szklanki octu. Taką miksturę przykrywamy szmatką i zostawiamy na około pół godziny. Po tym czasie do odpływu wlewamy sporą ilość gorącej wody. Odpływ odetkany!

Innym sposobem jest natomiast użycie aspiryny. W odpływie umieszczamy dwie tabletki, a następnie zalewamy je szklanką octu. Roztwór niemal natychmiast zacznie się pienić, a odpływ za moment będzie zupełnie drożny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę