majonez
fot. screen Youtube / Mashed

Do czego zazwyczaj używacie majonezu? Zapewne większość z was odpowie, że do jajek i rozmaitych sałatek. Tymczasem popularny sos sprawdzi się nie tylko w kulinariach. Podpowiadamy, do czego jeszcze może się przydać.

Majonez to popularny sos, który ma ogromne zastosowanie w kuchni. Często dodajemy go do sałatki jarzynowej, kanapek, sosów, jajek oraz wielu innych przekąsek. Okazuje się, że tego pysznego sosu można używać nie tylko jako dodatku do potraw. Ma on dużo więcej zastosowań, zresztą zobaczcie sami!

Zastosowanie majonezu w domowych porządkach

Majonez może wam się przydać również w… domowych porządkach. Wyrób ten pomaga usuwać widoczne zacieki z drewnianych mebli, a także z kubków czy szklanek. Warto jednak przed zastosowaniem triku zachować ostrożność i pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Większość powierzchni zareaguje na ten patent w jednakowym stopniu, więc warto wcześniej nanieść go na inne, mniej widoczne miejsce i ocenić, jak działa.

Jeśli efekt nas zadowala, wtedy nakładamy trochę sosu na ściereczkę i przecieramy nią szpetne przebarwienia. Czekamy kilka minut, a potem zmywamy majonez wodą i całość starannie czyścimy do sucha. Efekt? Zabrudzenie będzie mniej widoczne.

Drewniane podłogi i meble. Jak o nie dbać?

Ciemne, drewniane powierzchnie można myć także za pomocą zaparzonej czarnej herbaty. Trzeba ją tylko dobrze wystudzić. Taki herbaciany preparat pomaga zlikwidować kurz i znakomicie podkreśla odcień podłóg czy mebli. Natomiast, jeśli chcemy je polerować, możemy użyć domowego środka na bazie oliwy z oliwek i niewielkiej ilości soku z cytryny. Ta mieszanka wspaniale nabłyszczy powierzchnie. Dodatkowo zakamufluje ewentualne rysy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!