roślina
fot. Pixabay

Zauważyłeś, że Twoje rośliny liściaste słabo rosną i nie wiesz, co z tym zrobić? Pomożemy Ci rozwiązać problem. Kwiaty będą rozwijać się nawet kilka razy szybciej. Wystarczy, że przygotujesz skuteczny nawóz, który przyspieszy wzrost roślin, a one zawiążą dużo nowych listków. Będziesz potrzebować zaledwie 1 produktu.

To może przydarzyć się każdemu ogrodnikowi. Roślina przestaje rosnąć i nie wypuszcza liści. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie nawozu przyspieszającego wzrost. Nie jesteś zwolennikiem chemii i wolisz naturalne preparaty? W takim razie zrób ekologiczny specyfik, po którym rośliny zaczną rosnąć błyskawicznie. Z dnia na dzień obsypią się nowymi liśćmi.

Czego potrzeba do zrobienia nawozu przyspieszającego wzrost roślin?

Taki nawóz przyda się szczególnie ogrodnikom amatorom, ale może użyć go każdy, kto zobaczył, że jego rośliny liściaste słabo rosną. Specyfik przygotujesz na bazie mocznika. Jest to organiczna substancja chemiczna złożona z amoniaku i dwutlenku węgla. Mocznik to przede wszystkim źródło azotu.

To ten składnik stymuluje rośliny do rozwoju. Mocznik nie jest zbyt drogi, a w dodatku kupisz go bez problemu tutaj. Ma postać granulek, więc łatwo go odmierzyć i wykorzystać w domowym nawozie. Skorzystaj z tego sposobu, a rośliny na pewno Ci się odwdzięczą. Szybko dostrzeżesz krocie nowych liści.

Przygotowanie nawozu przyspieszającego wzrost roślin

Do pojemnika z 1 litrem wody dodaj 1 łyżeczkę mocznika, dobrze wymieszaj. Nawóz stosuj do podlewania wszystkich roślin liściastych przez co najmniej dwa miesiące. Wówczas rezultaty będą najlepiej widoczne, a rośliny systematycznie będą zawiązywać nowe listki.

Mocznikiem możesz nawozić także inne rośliny, np. kwitnące. Nie jest to jednak nawóz stymulujący kwitnienie. Jeśli chcesz, żeby rośliny miały mnóstwo ładnych kwiatów, powinieneś połączyć środek na bazie mocznika z nawozem bogatym w fosfor. To z pewnością pomoże.

Czytaj też: Pelargonia uwielbia ten produkt. Zaaplikuj, a będzie rosła w oczach


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę