Zatkała Ci się solniczka? Poznaj trik, jak ją szybko odblokować!

Często zdarza się tak, że solniczka i pieprzniczka zatykają się. Dobrze wiesz, jak to potrafi zirytować! Na szczęście istnieje prosty sposób aby odblokować pojemniki, aby sól i pieprz mogły w łatwy sposób wydostać się.

   

Problem pojawia się w momencie, kiedy zatkają się otworki w pojemnikach. Dlaczego tak się dzieje? Otwory z jednej strony wpuszczają do wnętrza wilgoć, która powoduje, że przyprawy w środku zbijają się w bryłki. Wtedy właśnie trudno je wysypać na zewnątrz. Po drugie, kiedy używamy solniczki nad parującą potrawą wilgoć wnika, potęgując wcześniej opisane zjawisko. W ten sposób całkowicie może się zablokować wlot pojemników.

Czasem wystarczy użyć wykałaczki aby opróżnić otworki. Jeśli to nie pomoże, jest inny sposób. Trzeba obrócić otworkami do dołu pieprzniczkę, a następnie do jej dna przyłożyć dno solniczki. Brzmi dziwnie? Ale działa! Wystarczy, że zaczniemy pocierać pojemnik z solniczką i pieprzniczką o siebie, wykonując okrężne ruchy.

   

Jak to możliwe? Redakcja gazety.pl wyjaśnia, że dzieje się tak dzięki wibracjom, w które wprawiane są przyprawy, gdy pocieramy o siebie pojemniki. Przez to nie zbijają się one i w łatwy sposób wylatują przez otworki w pokrywce.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News