Twitter | Alex Kokcharov

Reporter Radia Wolna Europa zapytał przypadkową spotkaną na ulicach Moskwy Rosjankę, jak według niej powinna rozwinąć się wojna w Ukrainie. Jej zdaniem „Rosja powinna zetrzeć Ukrainę z powierzchni ziemi”.

Dezinformacja i propaganda w rosyjskim społeczeństwie nie zna granic. Mieszkańcy tego kraju są praktycznie odcięci od rzeczywistych informacji i mediów społecznościowych, a wszelkie wieści przekazywane im ze świata są jedynie prokremlowską propagandą.

Od początku wojny w Ukrainie w telewizji państwowej można usłyszeć jedynie, że wojna w Ukrainie to „specjalna operacja wojskowa”. Wiele nagrań czy zdjęć, przedstawiających skalę okrucieństwa żołnierzy uznano za ukraińskie ustawki lub fotomontaż. Rosjanie niestety w to wierzą.

Reporter Radia Wolna Europa przeszedł się ulicami Moskwy, aby zapytać mieszkańców, co sądzą o wojnie w Ukrainie. Większość odpowiedzi była zatrważająca. Niektórzy mają bardzo mocno radykalne podejście do sprawy.

– Wydaje mi się, że powinniśmy całkowicie zetrzeć Ukrainę z powierzchni Ziemi – powiedziała jedna z proszonych o wypowiedź kobiet. Oświadczyła to w taki sposób, jakby ludobójstwo nie robiło na niej większego wrażenia. Jej wypowiedź przyprawia o dreszcze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę