Jak wzmocnić efekt grzania?
YouTube | The Handyman

Nikt nie ma chyba wątpliwości co do tego, że nadchodząca zima będzie dość trudna. Sytuacja ta spowodowana jest nieustannie rosnącymi cenami ogrzewania. Wiele osób będzie niestety zmuszonych do przykręcenia grzejników. Jak jednak poradzić sobie w takiej sytuacji i spowodować, że w naszych domach i mieszkaniach mimo wszystko, może być bardzo ciepło?

Świetny sposób na ograniczenie strat ciepła

Jednym ze znanych i polecanych trików jest ten z wykorzystaniem folii aluminiowej. Jeśli nasze kaloryfery są już ciepłe jest to idealny moment na wypróbowanie tego sposobu. Aby zapobiec nadmiernemu uciekaniu ciepła przez okna, a dodatkowo zapewnić jego skuteczne rozprzestrzenianie się po pomieszczeniu, wystarczą nam tylko dwie tanie i ogólnodostępne rzeczy. Mowa tutaj o kartonie i właśnie wspomnianej wcześniej folii aluminiowej.

Wykonanie jest dziecinnie proste

Karton docinamy w taki sposób, aby jego wielkość była mniej więcej taka sama jak wielkość kaloryfera. Następnie okładamy go dokładnie folią aluminiową, a całość wsuwamy za kaloryfer. Dzięki temu błyszcząca strona folii skutecznie będzie odbijać ciepło emitowane z kaloryfera. My zaoszczędzimy na ogrzewaniu, a nasze mieszkanie mimo wszystko będzie ciepłe!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!