REKLAMA

fot. cba.gov.pl

Burmistrz Wrześni Tomasz K. usłyszał zarzut dotyczący żądania korzyści majątkowej w wysokości 200 tysięcy złotych. Samorządowiec został już zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA, a w najgorszym przypadku grozi mu do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Zatrzymanie burmistrza miało miejsce w ostatni poniedziałek, 6 listopada. Śledztwem nad wyjaśnieniem sprawy zajmuje się Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

– Funkcjonariusze delegatury CBA w Poznaniu dokonali zatrzymania samorządowca oczekującego łapówki od przedsiębiorcy, w związku z możliwością dalszej realizacji inwestycji w postaci budowy biogazowni – poinformował zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

REKLAMA

Śledczy ustalili, że burmistrz miał złożyć innej osobie korupcyjną propozycję, a jej celem było cofnięcie wypowiedzenia umowy dzierżawy nieruchomości pod budowę biogazowni. Przedsiębiorca nie chciał przyjąć 200 tys. zł, co miałoby skutkować cofnięciem złożonego wcześniej oświadczenia.

Śledczy podali, że w miejscu zamieszkania mężczyzny zostało przeprowadzone przeszukanie mające na celu zabezpieczenie dowodów rzeczowych mogących mieć znaczenie w sprawie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA