Zawsze mam w łazience pusty słoik. Gdy poznasz powód, też go tam postawisz

pusty słoik w łazience
fot. screen Youtube / Clever Hacks

Puste słoiki możemy przeważnie zauważyć na regale w spiżarni albo w szafce kuchennej. W jakim celu stawia się je w łazience, np. na wannie? Goście, którzy wejdą do pomieszczenia umyć ręce, będą się zastanawiać, dlaczego trzymasz w nim puste szklane naczynie. Gdy tylko zdradzisz im przyczynę, z pewnością też tak zrobią!

REKLAMA

Pusty słoik w ustronnym miejscu zadba o twoje włosy

Szczególnie dotyczy to kobiet, które mają obawy co do szkodliwych właściwości szamponu – w mocno skoncentrowanej emulsji znajdują się rozmaite związki, które mogą działać zbyt mocno. Z tej przyczyny włosy są narażone na zniszczenia, a poza tym chemia nie wpływa korzystnie na skórę głowy. Najlepiej nie nanosić szamponu bezpośrednio.

Wypróbuj kubeczkowy patent na mycie włosów

Dobrym pomysłem jest rozwodnienie kosmetyku. Mycie głowy taką emulsją jest bezpieczniejsze. Co więcej, dzięki temu szampon będzie lepiej działać (nie będzie tak bardzo podrażniać skóry i włosów). Zresztą używając go mniej, zaoszczędzisz. Pewnie już domyślasz się, do czego ma służyć pusty szklany pojemnik.

Wlej trochę kosmetyku do słoiczka, a potem go rozwodnij – preparat powinien się roztopić w wodzie. Otrzymaną mieszankę odrobinę spień i gotowe. Możesz ją wylać na skórę głowy i dokładnie wetrzeć. Preparat kosmetyczny w takiej postaci znacznie lepiej się pieni i nie szkodzi tym osobom, które mają słabe włosy i wrażliwą skórę głowy. Zastosuj tę sztuczkę chociaż raz, a niewykluczone, że o innym sposobie mycia włosów nie będziesz chciał słyszeć.

REKLAMA

Ten trik ma przewagę nad innymi metodami. Jest prostszy, bardziej komfortowy i skuteczniejszy od innych. Pozwala też zaoszczędzić – gdy wtłoczysz do słoiczka zbyt dużą ilością szamponu, to nie aplikuj natychmiast całego kosmetyku na głowę. Zachowaj odrobinę w pojemniku, a potem go zakręć i użyj tej pozostałości np. za 2 dni.

Jaki słoik się nada?

Możesz wykorzystać słoik po jakimś produkcie spożywczym. Musisz go wcześniej wyczyścić, dobrze przygotować, aby w środku nie było czuć np. zapachu ryby. O tym, jak pozbyć się niepożądanych zapachów ze słoika pisaliśmy tutaj.

Podziel się: