Zawsze robię tak z palnikami gazowymi. Rachunki lecą w dół

dysze w kuchence gazowej i pieniądze
fot. screen Youtube / JMG ENTERPRISES

Osobie, która zaprojektowała kuchenkę gazową, należy się Nagroda Nobla. Ten sprzęt AGD bardzo pomaga nam w kuchni i obecnie trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne życie. Kuchenki używamy niemal każdego dnia. Podgrzewamy i smażymy na niej różne dania, a wtedy łatwo o plamy i inne zabrudzenia. Wszyscy wiedzą, że urządzenie trzeba regularnie czyścić, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że pokryte i zatkane brudem palniki mogą podnosić nasze opłaty na gaz.

REKLAMA

Dbając o kuchenkę, chronimy ją przed pojawieniem się ciężkich do zwalczenia zwęglonych odpadków. Ponadto nie musimy się obawiać o wyższe kwoty na rachunkach. Podczas sprzątania musimy starannie wyczyścić nie tylko ruszty, ale również odblokować zapchane dysze w planikach.

Czyszczenie dysz w kuchence – krok po kroku

Dysze to kluczowe elementy w kuchence gazowej. Jeśli ich działanie pozostawia wiele do życzenia, to palnik też będzie się buntował, a to wszystko przekłada się na nasze opłaty za gaz, które zwyczajnie wzrosną. Aby do tego nie dopuścić, prędko doprowadź dysze do porządku.

REKLAMA

Jeśli zamierzasz już teraz przystąpić do pracy, sprawdź, czy kuchenka jest zimna. Jeśli tak, to przynieś odkurzacz z najmniejszą końcówką, a potem zdejmij koronę palnika i zacznij starannie odkurzać paliki. Później je solidnie wyszoruj, np. przy pomocy nieprzydatnej szczoteczki do zębów. Czas przetkać szczelinę w dyszy – w tym celu użyj miedzianego drucika.

Przetkanie dysz to nic trudnego

Czyszczenie palników to często zbyt mało. Niekiedy dysze są mocno zatłoczone i musimy się nagimnastykować, by przywrócić im drożność. Najłatwiej wykonać to przy pomocy drucika i z precyzją odblokować wszelkie skrytki.

REKLAMA

Dzięki temu kuchenka gazowa będzie działać wydajniej, co szybko zauważysz. Natomiast ogień palnika będzie harmonijny. Systematycznie odnawiając tak sprzęt, tylko sobie pomożesz. Kuchenka gazowa posłuży ci dłuższej i zaoszczędzisz na rachunkach za gaz.

Czytaj też: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie klamki u drzwi. Sięgnij po produkt z kuchni

Podziel się: