Pixabay.com

Sześciu Egipcjan, w tym pięciu nieletnich zostało zatrzymanych w związku z dopuszczeniem się zbiorowego gwałtu na 10 nieletnich dziewczynach. Przebywały one w ośrodku dla migrantów na Sycylii, gdzie odbywały kwarantannę.

Włoska policja przekazała, że sześciu obywateli Egiptu przebywało w Villa Sikania na Sycylii, gdzie doszło do ich zatrzymania. Co noc mieli oni organizować zbiorowe gwałty na młodych dziewczynach z ośrodka dla imigrantów.

Ofiarami były nieletnie dziewczyny, w większości pochodzące z Egiptu i Tunezji. Przebywały we włoskim ośrodku w związku z koniecznością odbycia kwarantanny na skutek pandemii koronawirusa.

Ofiary podczas zeznać wyznały, że do gwałtów dochodziło każdej nocy. Egipcjanie mieli wyciągać dziewczyny co noc z pokojów, po czym zmuszać je do wykonywania różnych czynności seksualnych. Po wszystkim grozili im i szantażowali.

Policja rozpoczęło dochodzenie w tej sprawie. Odbywa się ono w ośrodku Villa Sikania, który jest zarządzany przez prywatne stowarzyszenie i działa jako miejsce dla migrantów. Wcześniej dochodziło tam już do podobnych incydentów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę