Kierowca
Fot. Komenda Miejska Policji w Szczecinie Facebook

Pewien 23-letni mieszkaniec Szczecina aż 17 razy próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Ostatecznie sztuka ta mu się udała, ale radość nie potrwała zbyt długo, bowiem rażąco naruszył przepisy drogowe.

W ostatnią niedzielę na Trasie Zamkowej w Szczecinie policjanci drogówki zatrzymali kierowcę audi, który totalnie ignorował obowiązujące przepisy. Okazało się, że jechał 118 km/h w miejscu, w którym obowiązywała prędkość 50 km/h.

Pół żartem można stwierdzić, że skoro 23-latek aż 17 razy podchodził do egzaminu na prawo jazdy, to praktyczną część jazdy mógł mieć opanowaną do perfekcji. Na jego nieszczęście nie nacieszył się z uprawnień zbyt długo.

Mężczyzna za swoje nadmierne ignorowanie przepisów drogowych został ukarany mandatem karnym w wysokości dwóch tysięcy złotych. Ponadto stracił uprawnienia do kierowania pojazdów na okres trzech miesięcy.

– Pozostaje mieć nadzieję, że powrót za kółko będzie świętował już mniej spektakularnie – podsumowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, opisując jego wyczyny na szczecińskiej Trasie Zamkowej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę