Zatrzymany
Fot. Policja Małopolska

Pracownik Służby Ochrony Lotniska w Krakowie zatrzymał 22-letniego obcokrajowca, który zdewastował znajdującą się na terenie portu kaplicę. Usłyszał już zarzuty obrazy uczuć religijnych, za co grozi mu 5 lat więzienia.

Przed kilkoma dniami Komisariatu Policji w Zabierzowie został powiadomiony przez pracownika Służby Ochrony Lotniska o zatrzymany mężczyzny, który zdewastował kaplicę znajdującą się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie – Balicach.

Okazało się, że sprawcą był 22-letni obcokrajowiec, który przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. Mężczyzna został szybko ujęty, po czym spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Następnego dnia, przebywając jeszcze na terenie komisariatu policji, 22-latkowi zostały przedstawione dwa zarzuty – obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia.

Niewykluczone, że mężczyzna dostanie nieco niższą karę, która w tym przypadku wynosi maksymalnie pięć lat pozbawienia wolności. 22-latek przyznał się bowiem do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!