REKLAMA

Wrocław Synagoga
Fot. Twitter

W Sylwestra na elewacji i drzwiach Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu niezidentyfikowany sprawca umieścił napis „Izrael zbrodniarze i mordercy”. Policja rozpoczęła poszukiwania sprawy, ale nie był to pierwszy taki przypadek.

REKLAMA

Cytowany przez „Fakt” rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, kom. Wojciech Jabłoński przekazał, że podjęto już „szereg czynności” w sprawie dewastacji wrocławskiej synagogi. Jak dotąd nie udało się jednak ustalić, kto jest za to odpowiedzialny.

Mundurowi opublikowali wizerunek mężczyzny, którego podejrzewa się o dewastację synagogi 31 grudnia. – W przypadku rozpoznania mężczyzny, prosimy o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto pod numerem tel.: 47 87 131 31 lub 47 87 143 90 – przekazał kom. Wojciech Jabłoński.

REKLAMA

– Antysemicka hołota niestety znów podniosła głowę we Wrocławiu. Brunatni tchórze zabrudzili elewację synagogi. To żałosne, że mszczą się na miejscu, które nie ma nic wspólnego z polityką Izraela, jest natomiast ważnym punktem na mapie miasta. Powtórzę ponownie: w naszym Wrocławiu nie ma miejsca na ksenofobię i antysemityzm. Mam nadzieję, że sprawcy zostaną odnalezieni przez policję – napisał Sebastian Lorenc, wiceprezydent Wrocławia.

To nie pierwszy taki przypadek. 14 grudnia nieopodal wrocławskiego Rynku zniszczony został chanukowy świecznik. Dzień później sprawcy zostali zatrzymani – była to grupa nastolatków. Do zdarzenia doszło dzień po tym, jak w Sejmie Grzegorz Braun zgasił świece chanukowe gaśnicą.

REKLAMA

REKLAMA