TO zdjęcie zszokowało Amerykę. Protesty w Polsce na okładce „New York Times”

Nie o taką popularność za granicą mogło chodzić partii rządzącej. Zdjęcie prezentujące tysiące protestujących przeciw reformie sądownictwa w środowy poranek zmroziło krew w żyłach amerykańskich czytelników.

   

„Krok po kroku rząd polski przesunął się przeciw normom demokratycznym; zwiększył kontrolę nad mediami, ograniczył publiczne zgromadzenia i działalność organizacji pozarządowych” – pisze amerykański dziennik.

Co prawda w tekście autorzy wspominają o sprawie w kilku aspektach: oddalenia Polski od Unii Europejskiej czy manifestu byłych prezydentów, jednak to właśnie to zdjęcie wzbudziło najwięcej kontrowersji. Za Oceanem rozgorzała dyskusja m.in. w kwestii tego, że zamieszanie w Polsce nie jest jedynie konfliktem wewnętrznym, a miało będzie wpływ na Unię Europejską i cały zachodni świat.

   

Dziennikarze „NYT” wspominają również o tym, że to Polacy – a nie partie polityczne – wyszli na ulice bronić rządów prawa. Historia, jak widać, tworzy się na naszych oczach.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

One thought on “TO zdjęcie zszokowało Amerykę. Protesty w Polsce na okładce „New York Times”

  • 27 lipca 2017 o 12:12
    Permalink

    A świeczki za pieniądze żyda sorosa protest podobno taki spontaniczny to chyba ci co tam byli mieli wizje telepati bo świeczki takie same kartki hasła z jednego wydrukuno totalna opzycja ma kase ale co się dziwic tyle lat okradania Polski to mają.Taki spontan ze jedna zprotestjacych przed domi p.Kaczyńskiego nawet niwidziala skąd przyjechala a podobno byla adwokatem tak mowila adwokat z amnezja.Powiem tak gdyby PIS wezwal do manifestacji popierajacych głębokie reformy w sądzie wyszly by miliony.Trzeba byc albo naprawdę byc marinetka opozyu albo zupełnie slepym by bronic tak skorumpowanej kasty jak sady szczególnie do gory.To później się nie ma co dziwić ze nieckie rzadowe pisza ze u nich sądy działaja tak jak chciał PIS ale polacy to nie niemcy sa zacofani i daleko im do Niemiec więc nie mogą miec sądów działających na takich zasadach jak u nich.Ale najlepsze to że bufon z U E komisarz T. U siebie w Holandii do sądów wybiera król a stwierdzają politycy no i u nich to się nazywa demokracja.Polacy a za wszystkimi akcjami stoja Niemieckie wladze bo sie boją o swoją gospodarkę a szczególnie o rurociąg przeciwko któremu jest Polska .Oni chcą Polski teoretycznej gdzie Polacy będą im służyć.Polacy nie możemy do tego dopuścić by znowu nam mówili jak mamy żyć i co robić.Sądy to wewnętrzna sprawa Polski jesteśmy madrym narodem i sami sobie poradzimy.Ręce precz od Polski .Mam nadzieję ze gdy bedzie potrzeba to milony wyjdau na ulicę by pokazać UE i Niemcom ze sami stanowimy o sobie i reforma nadzwyczajnej kasty będzie przeprowadzona a wszyscy ktorzy pozwolili na rozkradanie Polski i sami jar rozktadali ikrzywdzili zwykłych Polaków muszą za to zapłacić.

Komentarze są wyłączone.