Zetrzyj i wrzuć do fasolki. O niebo lepsza niż z bułką tartą i masłem

fasolka szparagowa
fot. screen Youtube / @gotovimuverenno19

Spróbuj fasolki szparagowej z tymi dodatkami, a pospolitą wersję z masłem i bułką tartą odstawisz na boczny tor. Ponieważ mamy sezon na to uwielbiane warzywo strączkowe, warto kupić je na straganie i przyrządzić wg poniższego przepisu. Wychodzi palce lizać! A wszystko przez jeden składnik, który wystarczy tylko zetrzeć na tarce i połączyć z ugotowaną fasolką.

REKLAMA

Wiosną i latem stragany podbijają nie tylko szparagi, młoda kapusta czy botwinka, ale także fasolka szparagowa. Ostanie z warzyw najczęściej ląduje na naszych talerzach w towarzystwie bułki tartej i masła. Tym razem spróbuj dwa standardowe dodatki wymienić na coś innego, a uzyskasz 100 razy lepsze strączki. To smakowita odskocznia od pospolitej wersji, na którą warto się skusić. Korzystaj, póki trwa sezon na młodą fasolkę.

Fasolka szparagowa doskonale łączy się z parmezanem

Klasyczną bułkę tartą do fasolki możesz zastąpić tartym parmezanem. Zamiast niego równie dobrze sprawdzi się twardy ser żółty. Parmezan jest całkiem smaczny i wiele osób go uwielbia. Słony i wyrazisty – znakomicie pasuje do delikatnych strączków. Aby potrawa była naprawdę charakterna, możesz dodać do niej czosnek, zwłaszcza jeśli lubisz jego smak. Polecamy ten nowatorski przepis na fasolkę.

REKLAMA

Fasolka szparagowa z dodatkiem parmezanu – przepis

Lista składników:
1 kg fasolki szparagowej,
sól,
3 łyżki oliwy z oliwek,
pół szklanki tartego parmezanu,
3 ząbki czosnku (można pominąć).

Wykonanie:
Fasolkę oczyść. Odetnij końcówki z każdej sztuki, a potem opłucz w wodzie. Umieść warzywo w garnku, zalej wodą, osól i gotuj. Gdy płyn zacznie bulgotać, gotuj fasolkę przez 7-10 minut. Dokładny czas obróbki cieplnej zależy od stopnia dojrzałości strączków. Najlepiej sprawdź widelcem, czy już wystarczająco zmiękły.

W międzyczasie obierz czosnek i przeciśnij go przez praskę, a parmezan zetrzyj na tarce.

REKLAMA

Na patelnię wlej oliwę, a gdy się rozgrzeje, wrzuć czosnek i przesmażaj nie dłużej niż minutę. Czosnek jest opcjonalnym dodatkiem i możesz go pominąć.

Miękką fasolkę odcedź, wrzuć do naczynia i skrop go oliwą. Dodaj starty ser i czosnek z patelni, wymieszaj. Smacznego.

Udostępnij:

REKLAMA