Przetrzyj tym tarkę kuchenną. Będzie ostra jak brzytwa

Przetrzyj tym tarkę kuchenną
Pixabay

Przetrzyj tym tarkę kuchenną, a naostrzysz ją w kilka chwil. Poznaj świetny trik, który sprawi, że zachowasz jej wygląd i ostrość na dłużej. 

REKLAMA

Tarka kuchenna to bardzo przydatne narzędzie podczas gotowania. Trzemy owoce, warzywa na surówki czy sałatki. Jej dobra funkcjonalność opiera się na ostrości – im ostrzejsza tarka, tym lepiej i cieniej ściera. Z biegiem czasu i użytkowaniem jej ostrza mogą się stępić, dlatego zamiast od razu pędzić do sklepu po nową, warto zastosować prosty patent i przy okazji zaoszczędzić. Sprawdź co trzeba zrobić i koniecznie wypróbuj.

Przetrzyj tym tarkę kuchenną. Będzie ostra jak nowa

Jeśli masz w domu papier ścierny to możesz użyć go jako ostrzałkę do tarki kuchennej. Wystarczy kilka razy przejechać nim jednostronnie po tarce. Przesuwaj papier w kierunku rączki – nie odwrotnie. Potem umyj dokładnie gąbką z płynem do naczyń i gotowe, tarka będzie jak nowa i ostra niczym brzytwa.

Zapamiętaj ten trik, aby jak najdłużej cieszyć się niezawodnym narzędziem kuchennym jakim jest tarka. Sprawdź też jak wyczyścić piekarnik za pomocą pewnego składnika. Pisaliśmy o tym tutaj.

REKLAMA