Zgniłe i żółte storczyki
YouTube screen | HayataDairPüfNoktalar

Zgniłe i żółte storczyki odżyją w mig po zastosowaniu tego patentu. Warto o nim pamiętać, bo jest niezwykle przydatny. Sprawdź co trzeba zrobić.

Storczyki to piękne rośliny doniczkowe, które ozdabiają większość okien w mieszkaniach. Ich wygląd sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i atrakcyjne. Jednak czasem zdarza się, że liście zżółkną, a w najgorszym wypadku storczyk zacznie gnić. Dlaczego tak się dzieje i czy można uratować roślinę?

Zgniłe i żółte storczyki odżyją błyskawicznie dzięki temu produktowi

Przyczyn gnicia storczyków może być wiele – zbyt duża ilość wody, brak drenażu w doniczce, niedobór tlenu, brak odpowiedniej ilości światła, choroby grzybicze. Wszystko to powoduje, że storczyk nie wygląda i nie czuje się dobrze. Jednak jest sposób na to by go ożywić. Wystarczy użyć cynamonu! Kosztuje tylko 5 zł, a jego działanie jest niezwykłe. Ma on właściwości przeciwgrzybiczne i może pomóc w zapobieganiu chorobom roślin.

Jak to zrobić? Na początku odetnij żółte, martwe liście, a potem przesadź storczyka do nowej doniczki z nową ziemią. Laskę cynamonu umieść jak najbliżej korzeni w ziemi. Możesz użyć też cynamonu w proszku i posypać nim korzenie przed wsadzeniem do nowej ziemi.   Bardzo delikatnie i niewielką ilością wody podlej storczyka i pamiętaj o drenażu doniczki, dostępie do słońca. Nie przesadzaj też z podlewaniem! Dzięki tym wskazówkom storczyk będzie długo cieszył się zdrowiem i pięknym wyglądem.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!