REKLAMA

Rodzice czteromiesięcznej Nadii aresztowani za znęcanie się nad dzieckiem. Dziewczynka trafiła na OIOM z poważnymi obrażeniami
fot. Pixabay

33-letni obywatel Czech zgotował swoim dwóm synom prawdziwe piekło. Mężczyzna regularnie ich bił, obrażał i karał na różne sposoby. Teraz Sąd Okręgowy w Brnie skazał go na osiem lat więzienia za stosowanie tortur i ciężkie obrażenia ciała.

REKLAMA

Portal Novinky przekazał, że mężczyzna zaczął znęcać się nad synami, gdy rodzinę opuściła ich matka. – Nienawidziła rodziny i nie interesowała się dziećmi. Zostali z tobą, osobą, która powinna być ich opiekunem, przy którym mogliby znaleźć ciepło. Zamiast tego doświadczyli z tobą pełnego tyranii otoczenia. Na litość boską, jakim ty jesteś ojcem?! – zwrócił się bezpośrednio do oskarżonego sędzia.

Oskarżyciel Dušan Beránek opowiedział później, że 33-latek „znęcał się nad swoimi synami, wielokrotnie surowo karząc ich fizycznie za drobne wykroczenia i bez żadnego powodu, karcił je, nie pozwalał jeść, czasami karmił psią karmą, ciągnął ich za włosy i bił różnymi przedmiotami”.

REKLAMA

Lekarze stwierdzili u obu chłopców liczne siniaki i kilka złamanych kości. Ich horror dobiegł końca, gdy zostali uderzeni przez ojca tłuczkiem do mięsa, w wyniku czego trafili do szpitala. Z niego bezpośrednio zostali przeniesieni do domu dziecka.

Sędzia skazał Czecha na 8 lat więzienia oraz nakazał mężczyźnie zapłacić każdemu z synów 100 tys. koron (18 tys. złotych) odszkodowania. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, mężczyzna złożył apelację.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA