Ziemia obraca się wolniej! Czekają nas wielkie katastrofy!

Według naukowców ruch obrotowy Ziemi zwalnia. Z jednej strony można powiedzieć, że jest to zjawisko normalne, związane z naturalnymi cyklami naszej planety, z drugiej jednak wszyscy możemy odczuć skutki tego spowolnienia.

   

Pierwsze konsekwencje tego, że Ziemia obraca się wolniej, dadzą o sobie znać już w 2018 roku. Jest to efekt takiej prawidłowości, że, jak pokazują prowadzone od stu lat badania, ilość trzęsień Ziemi zwiększa się mniej więcej co trzydzieści lat. Z powodu wolniejszego obrotu Ziemi w przyszłym roku liczba trzęsień naszej planety będzie aż o trzy razy większa.

– W 2018 roku powinniśmy zauważyć znaczny wzrost liczby poważnych trzęsień ziemi. 2017 rok był bardzo spokojny. Do tej pory mieliśmy tylko około sześciu poważnych trzęsień Ziemi. W przyszłym roku ta liczba może wzrosnąć do dwudziestu – ostrzega znany geofizyk Roger Bilham z University of Colorado w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika „Observer”.

   
Zobacz także:  Węgry sprowadzą chińską szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Chcą uniezależnić się od dostaw z UE

Zwiększenie częstotliwości trzęsień Ziemi jest prostą konsekwencją tego, że wraz ze spadkiem prędkości obrotowej, kurczy się średnica równika. To zaś powoduje, że płyty tektoniczne niebezpiecznie zbliżają się do siebie i dochodzi do wstrząsów.

     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS