roślina w doniczce
fot. screen Youtube / ehowgarde

Ziemiórki przechadzające się po roślinach doniczkowych, meszki latające po całym mieszkaniu czy muszki owocówki chodzące po stole – wszystkie te owady są bardzo irytujące. Na szczęście istnieje prosty trik, aby je zwalczyć. Wystarczy wymieszać goździki z wodą i octem, a potem skropić mieszanką obszary, w których zazwyczaj spędzają czas. Znikają niemal natychmiast.

Goździki i ocet

Meszki, ziemiórki, muchy i pozostałe owady mogą być bardzo namolne nie tylko latem. Tym dokuczliwych stworzeniom potrzebne jest do rozwoju ciepło i jedzenie – czyli warunki, jakie przeważnie panują w mieszkaniach. Goździki z octem mogą je efektywnie z niego wypędzić. Owady te bowiem nienawidzą woni tych obu składników. Zrobienie z nich specyfiku do spryskiwania to świetny pomysł.

Jak przygotować środek na meszki, ziemiórki i muchy?

Przyszykuj 4 łyżeczki suszonych goździków, 1 szklankę octu i 1 szklankę wody. Najpierw przelej wodę do rondelka, postaw go na gazie i poczekaj, aż ciecz zacznie wrzeć. Dodaj do niej goździki i gotuj je w ukropie przez 5 minut, a potem odstaw z ognia do całkowitego wystudzenia. Odcedź przyprawy, a do zimnego płynu wlej ocet. Gotowe.

Jak używać goździków i octu?

Gotową miksturę przelej do pojemnika z dozownikiem. Teraz spryskaj miejsca, w których aż roi się od dokuczliwych owadów. Jeśli problem dotyczy ziemiórek, to specyfikiem spryskaj doniczki z roślinami, a w przypadku meszek i much, skrop okolice naczyń z owocami. Domowa mieszanka odstrasza również myszy, komary, karaluchy, prusaki i mrówki.

Zobacz też: Taki jest sposób, aby pomidory obrodziły. Podaj im to jak najszybciej!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę