36-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wystawionego przez szwedzkie organy ścigania. Grupa „Łowcy cieni” z CBŚP zatrzymała go w związku z wyprodukowaniem tony amfetaminy.

Policjanci z grupy tzw. łowców cieni CBŚP odnieśli kolejny sukces. Wraz z funkcjonariuszami z innych jednostek zdołali ustalić miejsce pobytu poszukiwanego Jakuba W., który był poszukiwany w związku z masową produkcją amfetaminy w Szwecji.

Polak był ścigany od początku 2021 roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Wydała go szwedzka policja, która wysłała również prośbę do policjantów z całej Europy o pomoc w ujęciu 36-latka.

Funkcjonariusze zdołali ustalić, że Jakub W. przebywał w Polsce. Chcąc jednak uniknąć odpowiedzialności w trakcie pobytu w ojczyźnie kilkukrotnie zmieniał miejsce zamieszkania, nie ujawniając przy tym swoich danych osobowych.

Mężczyzna chciał w ten sposób zatrzeć za sobą ślady. Łowcy cieni mimo to zdołali go zatrzymać. Jakub W. został zatrzymany podczas pobytu w jednej z restauracji w Wólce Rozwadowskiej w województwie lubelskim.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!