Ksiądz
fot. Pixabay

Towarzystwo Salezjanie Inspektoria Pilska powiadomiło w sobotę wieczorem o śmierci księdza Piotra Z. Kilka dni wcześniej proboszcza ukarano za „nieobyczajny wybryk” na plaży.

W czwartek przyłapano księdza na plaży w Świnoujściu na masturbacji. Robił to w miejscu publicznym, dlatego osoba duchowna została ukarana mandatem przez przybyłych na miejsce policjantów.

Rzecznik komendy policji w Świnoujściu, Kamil Zwierzchowski, potwierdził, że taka sytuacja naprawdę miała miejsce i mężczyzna dostał mandat za „nieobyczajny wybryk”. Jak podaje Fakt, według relacji świadków, ksiądz tłumaczył się , że podnieca go widok morskich fal.

Do zdarzenia odnieśli się również salezjanie, do których duchowny należał. – W związku z wydarzeniami, o których poinformowano na portalu społecznościowym >>Facebook<<, dotyczącymi osoby naszego współbrata ks. Piotra Z. informujemy, iż sprawa została zgłoszona Policji i przekazana kompetentnym organom – czytamy w oświadczeniu, które przesłano do portalu Onet.

Ksiądz Piotr Z. nie żyje

W sobotni wieczór na stronie Inspektorii Pilskiej Salezjanów opublikowano informację dotyczącą śmierci Piotra Z. – Z żalem informujemy, że w sobotę 19 sierpnia 2023 r., w 57. roku życia, zmarł ks. Piotr Z. (nazwisko skrócone przez redakcję – przyp. red.) – czytamy na stronie internetowej.

– O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce. Współbraci oraz członków Rodziny Salezjańskiej prosimy o modlitwę w intencji zmarłego ks. Piotra i jego rodziny – napisano w dalszej części komunikatu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!