Zmarł światowej sławy projektant mody. Jego perfumy znają wszyscy

Nie żyje Paco Rabanne
fot. Pixabay

Być może właśnie pachniesz jego perfumami? Świat mody okrył się dziś żałobą po wieściach z Francji. W piątek zmarł słynny Paco Rabanne, który zasłynął jako światowej sławy projektant mody oraz autor linii perfum – podaje „Super Express”. Rabanne – a właściwie Francisco Rabaneda y Cuervo – dożył sędziwego wieku 88 lat.

REKLAMA

Paco Rabanne kojarzyć się może przede wszystkim z ubraniami oraz perfumami. W rzeczywistości był to tylko pseudonim Francisco Rabaneda y Cuervy – sławnego projektanta mody rodem z Hiszpanii. W piątek Rabanne zmarł w wieku 88 lat. Smutną wieść przekazano na oficjalnym profilu jego marki na Instagramie. Przyczyna śmierci projektanta nie została na razie ujawniona.

Nie żyje Paco Rabanne. Światowej sławy projektant mody Francisco Rabaneda y Cuervo zmarł w wieku 88 lat

„Pragniemy uhonorować naszego wizjonerskiego projektanta i założyciela, który zmarł dzisiaj w wieku 88 lat. Wśród najbardziej przełomowych postaci mody XX wieku, jego spuścizna pozostanie stałym źródłem inspiracji. Jesteśmy wdzięczni Monsieur Rabanne za ustanowienie naszego awangardowego dziedzictwa i zdefiniowanie przyszłości o nieograniczonych możliwościach” – napisano w pożegnalnym poście.

Wspominając modowego artystę brytyjski „The Sun” przypomniał, iż Rabaneda y Cuervo stał się znaną postacią w latach 60. XX wieku. Wówczas jeszcze nie prowadził własnej marki Paco Rabanne. Wtedy projektował biżuterię dla innych kultowych marek – Givenchy, Dior i Balenciaga.

REKLAMA

Kunsztem i fachem w ręku dorobił się własnego domu mody. Projektował nie tylko biżuterię, ale także odzież. Jednym z kultowych dzieł Rabanne była suknia Jane Fondy, którą nosiła w „Barbarelli”. Po pewnym czasie Paco Rabanne stało się jedną z wiodących marek. Jej twórca odszedł na emeryturę w 1999 roku.