Zmarszczki wokół ust to już przeszłość. Pomogła mąka

zmarszczki wokół ust
fot. screen Youtube / Natural Injector – Emily Dowe, PA-C

Zmarszczki mimiczne pojawiają się także dookoła ust. Wraz z wiekiem jest ich coraz więcej. Występują z różnych przyczyn. Można je zakamuflować, wystarczy chronić skórę przed słońcem, dbać o nią na co dzień i prowadzić zdrowy styl życia. Dodatkowo cerę wspomogą delikatne masaże. Na zmarszczki w pobliżu ust warto również nakładać samodzielnie przygotowane maseczki – one doskonale uzupełnią codzienną pielęgnację. Ta bazująca na 3 składnikach z kuchni jest naturalna, więc warto po nią sięgnąć w razie potrzeby.

REKLAMA

Zmarszczki, które otaczają usta, doskwierają również palaczom. Jeśli nawet nim nie jesteś, to możesz mieć do czynienia z tym typem zmian skórnych. Na szczęście są niezawodne sposoby na to, by nadać cerze promiennego wyglądu. Wystarczy raz w tygodniu nanosić na usta domową maseczkę. Powstaje z zaledwie 3 składników, które prawdopodobnie masz już w domu, a są nimi: mąka, sok z cytryny, a także jogurt.

Pierwszy z produktów zwalcza pory, wszelkie czerwone plamy, a nawet stany zapalne. Jogurt koi skórę i odżywia ją. Natomiast cytryna zawiera mnóstwo kwasu askorbinowego – to mocny przeciwutleniacz. Zapobiega zmarszczkom, wybiela zaczerwienienia i sprawia, że cera staje się promienna.

Jak przyrządzić i aplikować 3-składnikową maskę przeciwzmarszczkową na usta?

W pojemniku połącz ze sobą:
jogurt naturalny – 1 łyżkę stołową,
mąkę ziemniaczaną – 2 łyżki,
sok z cytryny – 2 łyżki.

REKLAMA

Wszystko starannie zamieszaj i delikatnie wklepuj w zmarszczki otaczające usta. Zostaw na twarzy przez 15 – 30 minut, a potem zmyj zimną wodą i posmaruj miejsce sprawdzonym kremem nawilżającym. Zabieg przeprowadzaj raz na 7 dni.

Czytaj też: Ten korzeń wygładza zmarszczki papierowe jak żelazko. Znikają szast-prast

Podziel się: