REKLAMA

Atak hakerski na Bank Spółdzielczy w Zambrowie
fot. Pixabay

W dzisiejszych czasach złodzieje mogą dobrać się nie tylko do naszego portfela! W jednym z polskich banków doszło w środę do poważnego „incydentu bezpieczeństwa”. Przestał działać serwis transakcyjny i bankowość online. Aby móc z niej korzystać klienci banku musieli zmienić swoje hasła dostępowe. Chodzi o Bank Spółdzielczy w Zambrowie.

REKLAMA

„W Banku Spółdzielczym w Zambrowie doszło do awarii, będącej skutkiem incydentu bezpieczeństwa. Przywróciliśmy już dostęp do bankowości elektronicznej dla klientów indywidualnych i firmowych, szybkie przelewy Express Elixir, usługę mojeID, PayByNet oraz aplikację mobilną mobileNet (aplikacja mobilna wymaga ponownego sparowania). Zalogowanie się do bankowości wymaga zmiany hasła. Aby to zrobić, prosimy naszych klientów o kontakt z naszym Bankiem” – przekazał w komunikacie Bank Spółdzielczy w Zambrowie, przytacza „Super Express”.

Na szczęście atak nie miał poważniejszych reperkusji. Bank zapewnia, że pieniądze klientów są w ich placówce bezpieczne. Ponadto posiadający konto w zambrowskim banku mogą nadal płacić kartą oraz wpłacać i wypłacać środki w bankomatach.

REKLAMA

Bank Spółdzielczy w Zambrowie zaatakowany przez hakerów!

Jak donosi „SE” – problemy z systemami Banku Spółdzielczego w Zambrowie pojawiły się już kilka dni temu. 16 stycznia zauważono pewne odstępstwa w funkcjonowaniu systemu, w związku z czym dokonano analizy i stwierdzono, że dane klientów zostały zaszyfrowane. Oznaczało to jedno – atak hakerów.

Zambrowska placówka bankowa niezwłocznie zgłosiła do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych zawiadomienie o naruszeniu ochrony danych klientów.

REKLAMA

Bank Spółdzielczy w Zambrowie informuje, że aby móc korzystać z bankowości elektronicznej placówki należy zmienić hasło do konta. Można to zrobić dzwoniąc na jeden z właściwych dla tego baku numerów telefonów.

REKLAMA