fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Creative Commons Attribution 3.0 pl

Szykuje się zmasowany atak na polskie inwestycje? Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński ostrzegł, że w najbliższych tygodniach będą miały miejsce próby zablokowania strategicznych przedsięwzięć infrastrukturalnych, realizowanych przez Polskę. Sprawa ma dotyczyć m.in. o Centralnego Portu Komunikacyjnego, drogi żeglugowej na Odrze, portu kontenerowego w Świnoujściu oraz elektrowni atomowej.

Wiceszef polskiego resortu spraw zagranicznych przekazał na Twitterze tajemniczą informację. „Będą w najbliższym czasie, już w najbliższych tygodniach, próby blokowania ważnych dla Polski inwestycji” – napisał wiceminister Paweł Jabłoński.

Wiceszef resortu spraw zagranicznych ostrzega przed „działaniami Niemiec”. „Będą próby blokowania ważnych dla Polski inwestycji”

O jakie inwestycje chodzi? Polityk wymienia CPK, elektrownię atomową, usprawnienie żeglugi na Odrze oraz rozbudowa portu w Świnoujściu.

„To będą blokowali różni tak zwani ekolodzy, aktywiści pod szczytnymi hasłami ochrony środowiska i to będziecie słyszeli w mediach. Tak naprawdę nie chodzi tu o żadną ekologię, nie chodzi o środowisko – chodzi o twardy biznes” – przekazał w mediach społecznościowych Jabłoński.

Na koniec wiceminister wskazał rzekomych winowajców zapowiadanego zamieszania. Zdaniem Jabłońskiego to Niemcom zależy na blokowaniu polskich przedsięwzięć. „Zrobią wszystko, żeby zmienić rząd, który te inwestycje realizuje. Zmienić ten rząd na taki, który się z tych inwestycji wycofa i nie będzie już więcej robił Niemcom konkurencji” – dodaje wiceminister.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę