REKLAMA

migranci
fot. twitter.com/DariuszMatecki screen

Sytuacja na polskiej granicy nie poprawia się, a wręcz zaczyna się zaogniać. W świetle nowych doniesień, temperatura na linii Bugu może potencjalnie sięgnąć zenitu w rozpoczynjącym się właśnie tygodniu. Na profilach w mediach społecznościowych aż roi się od informacji, że tysiące migrantów, którzy wcześniej koczowali na ulicach Mińska… zniknęło!

REKLAMA

Co się z nimi stało? Jest tylko jeden prawdopodobny scenariusz. Reżim Białoruski planuje rzekomo zmasowany szturm na polską granicę – oczywiście wzięłyby w nim udział tysiące migrantów, którzy zostali przewiezieni na pogranicze polsko-białoruskie.

„Prawie żadnych migrantów w Mińsku, przynajmniej w tej chwili. Dziś tysiące (?) z nich przeniosło się ze stolicy Białorusi na przejście Kuznica-Bruzgi, by w jednej dużej grupie próbować szturmować polską granicę” – napisał na Twitterze białoruski dziennikarz, Tadeusz Giczan.

REKLAMA

Wiele niezależnych profili twitterowych powtarza to samo – szykuje się szturm na polską granicę.

Informacje docierają także z komunikatora Telegram, gdzie udostępniane są filmiki, pokazujące mrowie migrantów, gromadzących się w pobliżu przejścia granicznego Kuźnica Białostocka-Bruzgi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA