Anturium - roślina w doniczce
fot. screen Youtube / Summer Rayne Oakes

Anturium to roślina znana ze swoich barwnych, niezwykle uroczych kwiatów. Nazywane są kwiatami flaminga. Dziś podpowiemy Wam, jak przygotować odżywkę z płatków owsianych do tej rośliny, tak, aby wspaniale rosła.

Zapewnij roślinie odpowiednie warunki do rozwoju

Roślina preferuje jasne, pośrednie światło słoneczne. Nadmiar bezpośrednich promieni słonecznych nie sprzyja roślinie – wtedy jej liście mogą zacząć się palić. Najlepiej postawić ją w miejscu nieopodal okna, osłoniętego od światła słonecznego.

Anturium warto posadzić w doniczce z dobrym drenażem. Najlepiej sprawdzi się mieszanka doniczkowa bez torfu albo taka jak dla storczyków. Roślina preferuje wilgotne podłoże, więc systematycznie należy podlewać ją letnią wodą. Nie służy jej susza czy zimno.

Pielęgnacja anturium – najważniejsze zasady

Anturium, tak jak inne rośliny potrzebuje substancji odżywczych do życia. Gdy kwiat rośnie w domu, wtedy nie ma dostępu do biomasy i należy zaopatrzyć go w minerały, a najprostszą metodą jest użycie nawozu.

Jak przygotować nawóz z płatków owsianych?

Aby odżywić anturium, warto samodzielnie zrobić prosty nawóz z płatków owsianych. Zapewni on roślinie mnóstwo istotnych dla niej substancji i poprawi jej wzrost. Aby go przyrządzić, najpierw wsyp płatki owsiane (ok. 4 łyżki stołowe) do jakiegokolwiek naczynia, a potem zmiel w blenderze. Wlej do niego 1 litr wody i zamieszaj. Uzyskaną papkę odcedź przez sito. Dzięki temu uzyskasz kapitalny nawóz dla swojej rośliny, zasobny we wszystkie minerały, jakich potrzebuje.

Domowego nawozu możesz także używać do wielu innych roślin. Najlepiej zużyj go zaraz po przygotowaniu. Jest źródłem magnezu, wapnia i potasu, więc odżywi też inne kwiaty doniczkowe.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę