Przekłuła uszy nowonarodzonej córce
fot. TikTok

Na matkę noworodka wylała się w Internecie potężna fala krytyki. Kobieta postanowiła przekłuć dziecku uszy już drugiego dnia po porodzie! Wszystkim pochwaliła się publicznie, na TikToku. Użytkownicy platformy nie szczędzili wobec niej gorzkich słów, ale matka twardo broniła swojej decyzji. Córka kobiety ma już 4,5 roku, a od momentu wrzucenia film zebrał 2,5 mln wyświetleń.

O jednej z TikTok-owych afer przypomina w poniedziałek serwis Daily Mail. Pochodząca z Kolumbii kobieta już na drugi dzień po porodzie przekłuła uszy swojej córki Lary. W krótkim filmie, który kolumbijska mama wrzuciła na TikTok, widać Larę tuż po narodzinach a następnie 4 miesiące później. Użytkownicy platformy od razu wychwycili, że na pierwszym ujęciu dziewczynka ma kolczyk w kształcie małego kwiatka.

Wyszło na to, że matka bardzo spieszyła się z przekłuciem uszu córeczki. W komentarzach pod filmikiem rozpętała się zażarta dyskusja pomiędzy przeciwnikami a zwolennikami takiego postępowania.

„Może to tylko ja, ale w dniu, w którym urodziły się moje dzieci, przekłucie uszu było bardzo daleko na mojej liście zmartwień” – napisała jedna z użytkowniczek TikToka.

„Dlaczego miałbyś przekłuwać im uszy, zanim nauczą się mówić?” – zapytała inna internautka. „Jeśli ich uszy są obolałe lub podrażnione, nie mogą ci powiedzieć” – dodała.

„Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie to robią – nie wspominając już o tym, że widok małego dziecka z biżuterią w maleńkich uszach wygląda absolutnie absurdalnie” – dodał inny użytkownik TikToka.

„To obrzydliwe” – stwierdził jeden z komentujących.

Matka przekłuła córeczce uszy dzień po narodzinach! „Nawet nic nie poczuła”

Fala krytyki zmusiła mamę Lary do tłumaczenia się przed wściekłymi i zdegustowanymi użytkownikami TikToka. Stwierdziła, że lepiej, iż zrobiła to wcześniej, niż gdyby przekłuła córce uszy później.

„Kiedy dzieci mają 2-3 dni, nie odczuwają bólu, jak np. dwulatki. Nawet nie zareagowała” – napisała mama Lary w komentarzu. Dodała, że płatki uszu u dzieci są miękkie zaraz po urodzeniu.

Lekarze radzą jednak, aby powstrzymać się przed przekłuwaniem dzieciom uszu przynajmniej do momentu, kiedy maluch otrzyma szczepionkę na tężec.

@laraticaofficial

𝚃𝚑𝚎 𝚝𝚒𝚖𝚎 𝚙𝚊𝚜𝚝 𝚝𝚘𝚘 𝚏𝚊𝚜𝚝 🥺𝙼𝚒𝚜𝚜𝚒𝚗𝚐 𝚢𝚘𝚞 𝚋𝚎𝚒𝚗𝚐 𝚝𝚑𝚒𝚜 𝚜𝚖𝚊𝚕𝚕 #foryou

♬ In The Stars – Benson Boone


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!