Zmywarka nie domywa naczyń
fot. Pixabay

Zmywarka to użyteczny sprzęt AGD, ponieważ samoczynnie myje brudne naczynia kuchenne, a więc wykonuje za nas całą pracę. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup takiego urządzenia. Niekiedy zdarza się, że zmywarka niedokładnie myje naczynia. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być kilka.

Zmywarka nie domywa naczyń. W czym tkwi problem?

To, że sprzęt nie domywa naczyń, być może jest spowodowane przez nas samych. A to dlatego, że często zostawiamy w niej np. sztućce ze sporą ilością różnych pozostałości albo z zaschniętym sosem. Z tego powodu, zawsze przed umieszczeniem np. talerza w zmywarce musimy upewnić się, czy nie ma na nim dużej warstwy pokarmu i opcjonalnie wytrzeć go ręcznikiem kuchennym, czy szmatką. Ponadto zawsze dokładnie zamykajmy drzwiczki naszego urządzenia AGD. Jeśli będą one uchylone, wszystkie znajdujące się na naczyniach pozostałości pożywienia, których wcześniej nie przetrzemy, mogą zwyczajnie szybciej zaschnąć, a w konsekwencji pozostaną niedomyte.

Nie należy zapominać o systematycznym czyszczeniu zmywarki. To sprzęt jak każdy inny – wymaga regularnego mycia. Najlepiej do tego celu stosować specjalne preparaty (do kupienia w sklepach) albo sporządzić domowy środek czyszczący. Wystarczy połączyć ocet z wodą i wyczyścić nim urządzenie. Warto przyjrzeć się zwłaszcza jego filtrom i głównemu odpływowi. Niestety, zanieczyszczony sprzęt AGD może być przyczyną sytuacji, w której nasze naczynia są niedomyte.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę