Znajomy hydraulik wsypuje to do zlewu
fot. screen Youtube / come cucinare

Znajomy hydraulik wsypuje to do zlewu. Efekty są natychmiastowe, dlatego warto zapamiętać ten trik. Sprawdź co trzeba zrobić.

Zapchany zlew w zlewie wanny czy prysznica to coś, z czym zmagał się każdy z nas choć raz. Woda nie ma wtedy dobrego przepływu, a wszystko to przez zabrudzenia i włosy wpadające do tego otworu podczas kąpieli. Na szczęście istnieje jeden prosty trik na odetkanie i przywrócenie przepływu w zlewie. Sprawdź na czym on polega.

Znajomy hydraulik wsypuje to do zlewu. Efekty są genialne

Wsyp do zlewu skruszone tabletki aspiryny. Aspiryna, kwas acetylosalicylowy jest powszechnie znana jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Ale co ma wspólnego z odpływem w zlewie? Otóż, okazuje się, że właśnie jej właściwości chemiczne są kluczem do rozwiązania tego problemu.

Reakcja chemiczna między aspiryną a wodą powoduje wydzielanie dwutlenku węgla. Wzrost ciśnienia gazów wytwarzanych podczas reakcji pomaga oczyścić drogę odpływową. Dzięki temu nagromadzone zanieczyszczenia, tłuszcze, włosy i resztki jedzenia zostają zepchnięte w dół rury. Dzięki temu zlew zawsze będzie czysty. Koniecznie zapamiętaj ten patent i wypróbuj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę